Diyanet İşleri Başkanlığı MÜLAKAT KİTABI

ETİKET FİYATI: 100.00 TL
KİTAP SEÇELİM FİYATI: 60.00 TL
%40
İNDİRİM
1-3 İş
Günü
Orjinal
Ürün
Siparişleriniz 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilir
ISBN: 978-605-9836-85-2
Yayinevi: DDY Yayınları
Yazar: Mustafa Uyan
Sayfa Sayısı: 464
Kağıt Tipi: 1.Hamur
Tipi: Karton Kapak
Stok Adedi: 1000
Toplam Satılan: 0 Adet
Kategori: DİYANET SINAVLARI

Alanında uzman olup ve yıllardır Yeterlik, Dhbt ve Mbsts sınavlarına yönelik olarak çalışma yapan Mustafa Uyan tarafından hazırlanan DİYANET MÜLÂKAT KİTABI, bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan tüm mülâkatlar baz alınarak ve birebir sorulan sorular incelenerek, sorulan sorular ve sorulma ihtimali olan sorulara kitapta yer verilmiştir.

Bu eser ile, yeni göreve girecekler için yapılan mülâkatlarda komisyonun huzuruna çıkacakların donanımlı, bilgi ve becerisi ile öz güven sahibi olmalarının sağlanması amacıyla varsa bilgi eksikliklerini gidererek ileri bir seviyeye erişmelerine ve komisyon karşısında özgüveniyle sorulan sorulara cevap vermek için ve mahcubiyet duygusunu taşımadan başarı sağlamak için yeterli düzeyde hazırlanmıştır. Ayrıca; görevde olup ve görevi başında bulunan din görevlilerinin temel dini bilgiler ile kendilerine lazım olan pratik bilgiler ve genel kültür alanlarında bilgi eksikliklerini gidermelerine ve bilgi birikimlerini artırmalarına katkı sunmak ve mülâkatlarda başarılı olmalarına katkı sağlamak için hazırlanmıştır. 
Bu alanda bugüne kadar tam manasıyla detaylı bir eser bulunmadığından veya kaynak azlığından dolayı adayların eksik kalan taraflarının tamamlanması amacıyla bu eser hazırlanmıştır. Hazırlamış olduğumuz bu kaynak ile büyük bir boşluğu ve eksikliği bir nebze olsun doldurma hedefindeyiz. Çünkü eserimizde bugüne kadar mülâkatlarda sorulmuş veya sorulma ihtimali olan yaklaşık 1.700 soru, alfabetik olarak A’dan Z’ye kadar terim, kavram, kelimeler başta olmak üzere, müfredatta ezberlenmesi gereken dualar, pratik Arapça konuşma kılavuzu, dört mezhep cetveli ve daha sayamadığımız birçok bilgiyi bir arada barındırdık.

Mülâkatlara hazırlanırken uymanız gereken bazı kural ve kaideler ile prosüdürler başta olmak üzere, mülâkat nedir?, mülâkatın yapılış şekli nasıldır?, mülâkata nasıl hazırlık yapılmalıdır? ve mülâkatta uyulması gereken kurallar nelerdir? gibi bölümler verilerek, kısa yoldan hedeflerinize ulaşmanız için yardımcı konumunda olan bu eser, sizlere moral ve motivasyon sağlayacaktır.

Bu çalışmaya bizi teşvik ve sevk eden amaç, yapılan yazılı sınavlarda gereken başarı sağlandıktan sonra, mülâkata girmeye hak kazanan siz değerli adayların kafasındaki soru işaretlerini gidermektir. Örneğin; Mülâkata hangi kaynaklardan çalışmalıyım? Koliler dolusu kitapları nasıl okur ve başarılı olurum?  Zamanım yetecek mi? Maddi imkânın birçok kitap almaya el verecek mi? diyerek çaresiz veya ümitsiz olanların yüreklerine bir su serpmek niyetindeyiz.

Bu eser hazırlanırken Diyanet İşleri Başkanlığının tüm eserleri baz alınarak ve sade bir dil kullanılarak hazırlanmıştır. Eminiz ki, bu eserimizle mülâkata iyi bir şekilde hazırlanırsanız başaracağınıza inanıyoruz.

Eserimiz; Yeni göreve girecek kadrolu-sözleşmeli-fahri-vekil kategorisinde, İmam Hatip, Kur’an Kursu Öğreticileri ile Müezzin Kayyım adayları başta olmak üzere,

Görevde olanlardan; İmam Hatip, Kur’an Kursu Öğreticileri ile Müezzin Kayyımların yer değiştirmesi için yapılan mülâkatlar ile, Hac, Umre ve Yurt dışında görev alacak din görevlileri için yapılan mülâkatlar, Kurum içi nakil yapmak için yapılan mülâkatlar, Görevde yükselme için yapılan mülâkatlar, İhtisas kursu öğrenci ve öğreticileri için yapılan mülâkatlar, Eğitim görevlisi ve murakıplık için yapılan mülâkatlar, Diyanet işleri başkanlığı bünyesinde yapılan tüm mülâkatlar için bir yol haritası niteliğindedir.

Mülâkatlar yazılı sınavlar gibi ortaöğretim, önlisans ve lisans seviyelerine göre ayrım yapılarak değil, aynı soru ve seviyelerde değerlendirilerek sınav yapılır.

Şimdiden başarılar dileriz…..

Diyanet İşleri Başkanlığı MÜLAKAT KİTABI


Ortalama Puan
0
Yorum Yaz
Bu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel içerik kitapsecelim.com tarafından hazırlanmıştır. İzinsiz kopyalanamaz, kullanılamaz çoğaltıp dağıtılamaz.